Internet přináší téměř neomezené možnosti, jak si vytvořit nový zdroj příjmu. Vybral jsem pro vás 10 způsobu, jak vydělat peníze na internetu a to bez nebo s minimálními vstupními náklady.

1. Staňte se blogerem

Baví vás psát? Založte si blog o svém hobby, podnikání nebo na jiné téma, které vás zajímá. Vybudovat úspěšný blog se vám nepodaří přes noc, ani za týden a pravděpodobně ani za měsíc. Je to běh na dlouhou trať a ze začátku je zapotřebí velká dávka trpělivosti. Standardně trvá 6 – 8 měsíců než se nový článek na vyšších příčkách v organickém vyhledávání. Proto nemá téměř smysl první půlrok sledovat organickou návštěvnost. Pokud však budete dostatečně trpělivý, uvidíte, že se vám vaše práce zúročí.

Způsobů jak monetizovat svůj blog je mnoho. Nejčastějším zdrojem příjmu blogu bývají placené spolupráce (články), umístění reklamy (Google AdSense) nebo affiliate marketing, kdy získáte provizi z nákupu, který byl uskutečněn po prokliku odkazu na vašem blogu.

2. Affiliate web

Chcete si vybudovat pasivní příjem? Puštte se do affiliate marketingu naplno. Vyberte si kvalitního affiliate partnera s dobrou provizí a postavte na téma produktu nebo služby tzv. mikrostránku. Zde je velmi důležité dbát na zasády SEO optimalizace, pro získání dobré pozice ve výsledcích vyhledávání. Organická návštevnost pro vás bude pravděpododně primární zdroj trafficu. Doporučuji si nastudovat alespoň základy SEO optimalizace nastudovat.

3. Nechte své fotografie vydělávat

Je vaším koníčkem fotografování? Pak může být tento způsob výdělku právě pro vás. Nahrajte své fotografie do tzv. fotobank, kde si je ostatní mohou za nějaký ten peníz stáhnout a použít pro své účely. Využít můžete například tyto nejznámější fotobanky: shutterstock.com nebo depositphotos.com

4. Vybudujte online komunitu

Sociální sítě hýbou světem a je mnoho lidí, kteří tohoto trendu využívají ve svůj prospěch. Nejdříve si zvolte formu, jak budete tvořit obsah pro vaše fanoušky. Chcete tvořit videa na Youtube, úžasné fotografie na Instagram nebo předávát své znalosti druhým ve Facebookové skupině? Vyberte si sociální síť, která vám sedne a budujte vztah se svými fanoušky. Jakmile si vybudujete svou základnu fanoušků, můžete propagovat vámi oblíbené produkty a dostávat za ně dobře zaplaceno.

5. Prodávejte zboží z druhé ruky

Tento způsob výdělku je ze všech výše zmíněných ten nejrychlejší. Potřebujete-li rychle peníze, třeba pro nastartování svého podnikatelského nápadu, čtěte pozorně. Máte doma věci, které jste už měsíce nevytáhli ze šuplíku nebo je prostě už nevyužíváte? Prodejte je. Vytvořte prodejní inzerát na Facebook Marketplace, Bazoši, Aukru nebo Ebayi a možná budete překvapeni, jak rychle se věci prodají. Pokud žádné věci na prodej nyní nemáte, projděte si zmíněné inzertní servery a porovnejte si ceny produktů, které byste mohli koupit a se ziskem opět prodat. Pokud potřebujete trochu inspirace, doporučuji se podívat na Youtube Gary Vaynerchucka a jeho flipping business.