Instagram bezesporu vládne sociálním sítím a téměř každý mladý teenager na něm tráví několik hodin denně. Ale ani starší generace už nejsou výjimkou a Instagram také přijali za součást svého online světa. Většina uživatelů této populární sociální sítě sleduje několik svých vybraných influencerů, kteří se svými fanoušky sdílí své každodenní zážitky formou krátkých videí či fotek. Instagram je velký trend a kdo si toho už všiml, využívá tohoto trendu ve svůj prospěch. Pokud vás zajímají způsoby, jak na Instagramu vydělávat peníze, investujte svých 5 minut a přečtěte si tento článek.

Vyhledávanost slova “Instagram” na GoogluCo je klíčem úspěšného podnikání na Instagramu?

Pokud jste již nastřádali dostatečné množství sledujících (followers), máte z půlky vyhráno. Existuje několik způsobů, jak na Instagramu budovat svou základnu fanoušků. Avšak u všech těchto způsobů je zásadním faktorem trpělivost. Získat prvních 1 000 followerů se vám asi nepodaří přes noc, pravděpodobně vám to bude trvat něklik měsíců, buďte tedy trpěliví. Nyní se však budeme zabývat tím, jak začít monetizovat účet, který již získal alespoň několik stovek sledujících, v lepším případě již má několik tisíc sledujících.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

❗️SOUTĚŽ❗️ Blíží se Vánoce, tak by se nějaký ten dárek mohl hodit, co říkáte? Soutěžit můžete o dva skvělé produkty: denní veganský krém Distillery a puder s vitamínem C v celkové hodnotě 1100 Kč. Oba přípravky jsem vyzkoušela a nedám na ně dopustit. Krém má příjemnou konzistenci, vůni a moje pleť je po celý den krásně hydratovaná. A co je naprostá bomba je puder, který si oblíbila i ségra a mamka. Zapojit se můžou nejen holky, ale i pánové 😏 Stačí napsat pod fotku komentář pro koho byste krém a puder chtěli vyhrát a pak jen čekat na losování, které bude v neděli 10.11. ve stories. Tak hodně štěstí ♥️ #distillerybeauty #avon #soutez #spoluprace

Příspěvek sdílený Nelly (@nellyrehorova_official),


1.Placená spolupráce

Asi nejběžnější formou jak vydělávat na Instagramu jsou spolupráce s firmami. Firmy vás odmění za to, že v příspěvcích propagujete jejich produkty. Budujete tak povědomí o jejich brandu a pomáháte jim získat nové prodeje. Konkrétní forma vaší odměny může být různá, záleží také na vašich obchodních dovednostech při vyjednávání podmínek spolupráce. Můžete si předem stanovit konkrétní částku za propagaci produktu nebo může být vaše odměna stanovena na základě získaných lajků či zobrazení daného příspěvku. Další možností je provize z prodejů od vašich fanoušků.

2. Propagace vlastního produktu

Máte svůj produkt nebo poskytujete nějakou službu? Instagram pro vás může být skvělým nástrojem na získávání nových zákazníků. Propagace restaurací, barů, obchodů či jiných firem napadne asi každého. Ale možná ne každého napadne prodávat pomocí Instragramu třeba online kurz nebo ebook. Přestože poslední dva zmíněné produkty se mohou prodávat přes Instagram poměrně snadno. Stačí budovat komunitu lidí, kteří mají o danou tématiku kurzu nebo ebooku zájem.

Tip na budování komunity: Pokud teprve začínáte sbírat své první fanoušky v určitém segmentu, navazujte s nimi konverzace a pomáhejte jim řešit jejich problémy. Například pokud se zaměřujete na fitness segment, pomáhejte svým fanouškům s tréninkovými plány nebo sdílejte tipy jak si vypracovat pekáč buchet na břiše. Jednoduše řečeno předávejte svým fanouškům nějakou hodnotu a oni vám na oplátku budou věrní.

3. Kupujte a prodávejte Instagramové účty

Tahle možnost vás asi při přečtení nadpisu tohoto článku nenapadla. Ale i tohle je cesta jak vydělat na Instagramu. Stačí se držet jednoduchého obchodního pravidla “nakupuj levněji, prodávej dráž”. A jak takový účet koupit? Můžete oslovit majitele napřímou přes DM (direct message) v Instagramu nebo sledovat Facebookové skupiny, fóra nebo portály, kde se Instagramové účty prodávají. Jedním z takových portálů je například Webtrh.

Tip na obchodování s Instagramovými účty: Po zakoupení účtu ho ihned neprodávejte, nějakou dobu si ho ponechte a zkuste získat ještě více nových fanoušků. Také si pečlivě vyberte segment, který je dostatečně velký a ve kterém snadno najdete kupce pro váš účet.

Už víte, jak na Instagramu vydělávat peníze? Víte, jakou z výše uvedených možností si zvolíte?

Pokud vás zajímají i další možnosti, jak lze vydělávat online, přečtěte si tento článek o online podnikání.